Panele winylowe LVT
Panele winylowe to prawdziwa rewolucja w branży podłogowej. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnią optymalną funkcjonalność podłogi. Jeśli prowadzisz remont i poszukujesz wytrzymałej podłogi, która pozwoli szybko przeobrazić Twoje wnętrza – panele winylowe sa właśnie dla Ciebie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie są najważniejsze właściwości paneli LVT. Najważniejsze informacje zgromadziliśmy w jednym miejscu.
PANELE LVT – CO TO JEST?
Panele winylowe dostępne są w Polsce dopiero od kilku, choć na innych europejskich rynkach sprawdzają się już od lat 80-tych XX wieku. i cały czas zyskują na popularności. Z wyglądu do złudzenia przypominają płytki lub drewniane deski, są jednak łatwiejsze w montażu i cechują się lepszymi właściwościami izolacyjnymi. Panele LVT dostępne są w różnorodnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Wybór jest naprawdę duży. Warto przy tym zaznaczyć, że panele winylowe w przeciwieństwie do płytek są ciepłe – miło stąpać po nich nawet boso. Do tego nie chłoną wilgoci i są odporne na wpływ wody, dzięki czemu można układać je nawet w łazience i kuchni, czyli pomieszczeniach, w których będą narażone na działanie pary wodnej. Co więcej, winylowa podłoga To najbardziej efektywny i wytrzymały materiał na podłogę ogrzewaną.
CO OZNACZA SKRÓT LVT?
Panele winylowe dostępne w ofercie Barlinka w niczym nie przypominają linoleum, które możesz pamiętać z dzieciństwa. Skrót LVT w ich nazwie pochodzi od słów Luxury Vinyl Tiles, czyli w wolnym tłumaczeniu tyle, co luksusowe panele winylowe. Produkuje się je przy wykorzystaniu różnych technologii, najtrwalsze są jednak te, które łączą mineralny twardy rdzeń z elastycznością winylu. Zewnętrzna powłoka jest odporna na ścieranie i uszkodzenia, a przy tym jest miękka i ciepła. Pełni ona również funkcję dekoracyjną, ponieważ w połączeniu z odpowiednią strukturą doskonale imituje wzory drewniane.
PANELE LVT – CENA, ZASTOSOWANIE, TRWAŁOŚĆ
Czy podłoga winylowa to duży wydatek? Solidne i wysokiej jakości panele LVT są droższe niż płytki i tańsze od desek z prawdziwego drewna. Cena paneli winylowych waha się zwykle w przedziale od 60 – 300 zł za m2. Panele LVT można kłaść we wszystkich pomieszczeniach w domu. Ich wierzchnia powłoka jest bardzo odporna na uszkodzenia, a także nie wchłania wody. Dzięki temu ich konserwacja ogranicza się do mycia zabrudzeń. LVT są na tyle trwałe, że z powodzeniem będą służyć przez wiele lat.
Jak przebiega montaż paneli winylowych? Jest łatwy. Same panele są cienkie i lekkie. Instaluje się je za pomocą przystępnych systemów. Układa się je na równej wylewce i podkładzie.